Go to content Go to navigation Go to search

Chodzenie po skałach

June 27th, 2015 by xAndrzej

Piotr został ustanowiony opoką, czyli skałą, nie dlatego, że był jakimś wyjątkowym twardzielem, ale dlatego, że Bóg wybrał go i dał mu moc, aby po nim ludzie wchodzili do nieba. W górach skały są po to, żeby móc stabilnie wchodzić na szczyt. Często są też zdeptane i wyszlifowane przez nogi przechodniów. Każdy z nas musi mieć w życiu jakąś opokę, skałę, która daje mu grunt do pójścia dalej. Jezus ustanawia prostego rybaka z Galilei jako opokę dla całego Kościoła. Wiara w Piotra nie jest wiarą w jego zwykłe ludzkie siły i kompetencje ale wiarą w decyzję Jezusa, który Piotra wyposażył w wyjątkową moc Ducha Świętego

Owoce są dopiero na końcu

June 14th, 2015 by xAndrzej

Spokojnie, spokojnie – żeby poznać coś po owocach trzeba poczekać! Owoce są dopiero na końcu. Najpierw trzeba przygotować pole, wybrać najlepsze ziarna, posiać, cierpliwie czekać na ich wzrost, chronić przed chwastami, podlewać kiedy jest susza, umacniać gdy wieje, podciąć, kiedy wyrasta z boku coś dzikiego, zabezpieczyć przed robactwem i nie zrywać kwiatów, mimo, że są takie piękne. A nawet, gdy pojawią się owoce, one nigdy nie są natychmiast gotowe do zjedzenia. Nie wolno ich zrywać kiedy są niedojrzałe. Kiedy zadbasz o to wszystko i tak sukces nie jest murowany, bo nie ty jesteś panem ich wzrostu, tylko Bóg. Tak jest z roślinami i drzewami, a co dopiero mówić o królestwie niebieski?

Ognisko Miłości

June 12th, 2015 by xAndrzej

Bóg kocha, bo kocha. I tyle. Wszystko, co próbujemy wymyślać o Jego miłości jest od nas. Zwłaszcza wszelkie „jeżeli” czy „ponieważ”. Bóg kocha nas nawet nie na „amen”, ale „pomimo wszystko”. Jakie to proste! Serce Jezusa to ognisko Miłości, które potrafi rozświetlić, ogrzać i oczyścić. Wystarczy zamieszkać we wnętrzu Serca Jezusowego, żeby zapłonąć miłością. „Kiedy jesteśmy w Sercu Jezusa, mamy wszystko!”.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa to dzień modlitw o świętość kapłanów, bo „kapłaństwo to miłość Serca Jezusowego”. Pamiętajcie o nas i pomódlcie się, żeby największą karierą każdego księdza była świętość.

Pielgrzym z Ciała i Krwi

June 11th, 2015 by xAndrzej

Bóg jest nie po to, aby siedzieć spokojnie i odbierać od nas cześć. On jest w ciągłym ruchu, przynaglony miłością i niepohamowanym pragnieniem zbawienia ludzi. Jego stabilność jest pozorna. Nikt nie ma większej miłości, większej gorliwości i determinacji, żeby dotrzeć do każdego człowieka. Nawet ta zewnętrznie spokojna obecność w Najświętszej Eucharystii zawiera w sobie niepojętą dynamikę mocy Bożej. Może się wydawać, że trudno za Nim zdążyć. Zamiast ścigać się z Bogiem, może lepiej być ciągle gotowym na Jego przyjście? Może zamiast szukać Go na niepewnych drogach świata, lepiej się zatrzymać i otworzyć Mu mieszkanie swojego serca, żeby jak przyjdzie, zastał nas u siebie? Uwaga! Dziś Jezus znowu będzie chodził po naszych ulicach!!!

Krótkowzroczność

June 7th, 2015 by xAndrzej

Dlatego, że mój wzrok ma wielkie ograniczenia potrzebuję Boga, który widzi dalej niż ziemia, dalej niż w jednej chwili. Najwięcej błędów popełniamy przez krótkowzroczność. Gdybyśmy umieli patrzeć dalej i w dłuższej perspektywie, zupełnie inaczej rozegralibyśmy teraźniejszość. Dziś widzę niejasno. Sprawy, które mi się wydają przyjemne, jutro mogą się okazać źródłem największych kłopotów, a te, które dziś mnie ranią i są moją ciemnością, jutro mogą okazać się źródłem szczęścia. Ufam więc bezgranicznie Bogu, bo wiem, że On widzi wszystko i najlepiej wie, czego nam potrzeba. Lekarstwem na krótkowzroczność jest wiara, której „pokarmem” jest pełnienie woli Boga.